FAQ

Odstraní Caffenu® čistící kapsle vodní kámen z mého kávovaru?

Ne, Caffenu® čistící kapsle funguje v přední části kávovaru. Není určena na vstup přes zadní část – nádrž na vodu zařízení Nespresso® a není vyroben z těch správných složek. Na odvápnění zařízení používejte tekutý čistič vodního kamene Caffenu®.

Jak často bych měl používat čisticí kapsli?

Doporučujeme používat čistící kapsle Caffenu® po každých 30 šálcích kávy.

Bude používání výrobku ovlivňovat chuť mé kávy?

Čisticí prostředek uvnitř tobolky nezanechává žádné zbytky a nezanechává skvrny ve vašem zařízení. Ve skutečnosti, protože pomáhá zbavit se starší kávy uvnitř Vašeho kávovaru, zlepšuje vůni a chuť Vaší kávy, čímž zajišťuje, že pokaždé dostanete tu nejlepší chuť.

Mohu pít to, co je uvnitř tobolky?

NE! Prosím pečlivě dodržujte pokyny pro použití. To, že výrobek je bezpečný pro použití v potravinářství, neznamená, že je bezpečné ho pít. Ujistěte se, že jste po použití čistící kapsle v zařízení, zlikvidovali vodu ve sklenici. Kapsle na čištění lze uložit vedle běžných kapslí na kávu. Nedojde ke křížové kontaminaci.

Je použití čistící kapsle v mém Nespresso® kávovaru bezpečné?

Čistící kapsle přesně sedne a nepoškodí Váš kávovar Nespresso®. Zavření páčky může být o něco těžší, avšak toto zajistí správné utěsnění a umístění tobolky.

Poškodí kapsle můj Nespresso® kávovar?

NE! Právě naopak, pravidelné používání prodlouží životnost Vašeho zařízení.

Mohu použít čistící kapsle v mém Nespresso® kompatibilním kávovaru?

Ano, pokud je vaše zařízení určené pro tobolky Nespresso®. Čistící kapsle bude fungovat ve vašem kompatibilním kávovaru.

Bude to fungovat v mém Nespresso® U kávovaru?

Ano, bude fungovat, ale postupujte podle specifických pokynů pro stroje U® a U Milk®, protože tato zařízení automaticky vysouvají kapsli. Jestliže se kapsle z jakéhokoliv důvodu nevysune automaticky, můžete ji zatlačit ručně, abyste ji vysunuly.

Bude to fungovat v jiném kávovaru?

Ne. Tato kapsle je speciálně navržena pouze pro kávovary značky Nespresso® a kompatibilních zařízení. Pokud byste se chtěli informovat o jiném systému kapslí, kontaktujte nás přímo, protože neustále vyvíjíme nové produkty.

Bude to fungovat v Nespresso® Vertuoline nebo v komerčním kávovaru?

Ne. Tato kapsle je určena pouze pro kávovary Nespresso® Grand Crus, viz Kompatibilita kávovarů.

Uniká voda, je to normální?

Ano, trochu vytékající vody z přední strany nebo zezadu je normální.

Kapsle splaskly, je to normální?

Někdy kvůli tlaku a faktu, že v kapsle není více materiálu (na rozdíl od kávy uvnitř kávové kapsle, aby držela svůj tvar) může omezí, ale toto je v pořádku a nepoškodí to Váš kávovar. Toto je také jeden z důvodů, proč Nespresso® nedokáže vytvořit vlastní čistící kapsli, protože jejich měkký hliník se rozpadne bez kávy uvnitř, která by držela její tvar.

Co je SABS?

Jihoafrický úřad pro standardy (SABS) je předním poskytovatelem obchodních služeb pro organizace po celém světě, nabízející širokou škálu služeb pro certifikaci systému managementu, testování výrobků a certifikaci a standardizaci. Úřad poskytuje normy, které zvyšují konkurenceschopnost Jihoafrické republiky a které jsou základem ochrany spotřebitele, zdraví, bezpečnosti a životního prostředí.